Якщо ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, ремонт вашого житла на завершальному етапі, а як підлогове покриття обраний чудовий паркет, який ви вирішили укладати найнадійнішим способом – приклеюванням.

Паркет - дуже консервативний матеріал, проте технології укладання зробили крок далеко вперед. Сучасні склади для монтажу відрізняються залежно від типу елементів, сорту деревини та призначення приміщення. У такій різноманітності можна заплутатися, тому в статті ми розповімо вам про те, яким клеєм краще приклеїти паркет.

Кінцевий покупець не завжди знає та бачить різницю між клеями для паркету та паркетної дошки. Однак він не знає, що від вибору клею для паркету залежить, як вестиметься нове покриття для підлоги. Скрипи паркетної дошки, просідання паркету, відклеювання паркету від підлоги це може бути результатом вибору неякісного дешевого паркетного клею.

Колись давно для припасування паркету нерідко використовували цвяхи або сподівалися тільки на ідеальне припасування плашок. При цьому з часом деревина спала, починала рипіти, з'являлися зазори, туди постійно потрапляла волога. в результаті підлога псувалася. З моменту появи складів, що клеять, теж досить часто траплялися помилки - плашки могли ні з того, ні з цього почати гнити або коробитися.

Виною тому – неправильно підібраний клей.

У цій статті ми спробуємо максимально розкрити розуміння підбору клею для паркетної дошки.

Які властивості має паркетний клей?

Екологія. Використовуйте клеї без розчинників, клеї на основі розчинника містять шкідливі речовини та вбивають всю ідею екологічності покриття. Наявність розчинника зрозуміла різким запахом клею. Шкідливі випари будуть присутні деякий час навіть після укладання покриття для підлоги. Тому такі матеріали небезпечні не лише для фахівців із укладання паркету, а й для мешканців.

Довгий термін служби. Паркет – покриття для підлоги, яке може реставруватися, тому служить десятиліття. Термін життя клею для паркету має бути не менше ніж п'ятдесят років. Так довго можуть служити тільки поліуретанові клеї сучасного виробництва. Інші клеї можуть «посипатися» через 10 років і потрібно повністю поміняти покриття для підлоги.

Клей для паркету повинен мати рухливість і еластичність, щоб деревина могла розширюватися і звужуватися при коливаннях вологості і температур у приміщенні. Деревина – живий матеріал, і такі малі зміни в розмірах цілком природні. При цьому через рухливість клею не повинно утворюватися щілини між планками.

Відсутність усадки після укладання паркету в клей. Сучасні клеї не повинні сідати, навіть після тривалого часу. Паркетні дошки будуть прогинатися в місцях усадки та скрипіти, що може приносити відсутність комфорту в експлуатації підлоги.

У паркетному клеї не повинно бути води. Клеї на водній основі в минулому, тому що деревина в процесі приклеювання може намокати, набухати і деформуватися в період висихання. Такі клеї не підходять для паркетної дошки, але їх можна застосовувати для укладання штучного паркету, хоча знадобиться щонайменше 2 тижні перед шліфуванням, щоб паркет віддав надмірну вологу.

Недорогі двокомпонентні клеї для паркету містять у складі епоксидні смоли, крім поліуретанових. Вони дешевші відсотків на 20-30, ніж 2-х компонентні поліуретанові клеї, але ці смоли в них додані тільки для поліпшення адгезії, при цьому такі клеї поступаються за міцністю, еластичністю та довговічністю.

Якщо є обмеження стійкості до морозу у клею, його застосування на дачі або в заміському будинку обмежене. Такі клеї не витримуватимуть суттєвих коливань температур, тому їх краще не застосовувати і для теплої підлоги, бо хоч і в плюсовий бік, але зміни температурного режиму будуть суттєвими.

Довговічні та екологічні поліуретанові клеї для паркету — GoldBastik, Uzin, VerMeister, Mitol можна купити на нашому сайті «PRIME-PARKET.COM.UA» у кілька кліків.

Види клею для паркету

  • Дисперсійний – водний розчин смол є найбільш екологічним, проте через присутність води може використовуватися тільки для укладання елементів з деревини, стійкої до води –наприклад, модрини.
  • Комбінація синтетичних смол або каучуку в розчиннику – Універсальний склад, придатний для всіх типів деревини. Єдиний мінус – неприємний запах при укладанні, проте через деякий час він повністю випаровується.
  • Двокомпонентний – основою є поліуретан. Це найміцніший вид клею, але й найтоксичніший, тому його рекомендують використовувати тільки в приміщеннях з великою прохідністю та провітрюванням.
  • Однокомпонентний – полімерний склад, що твердне під впливом атмосферної вологи. У ньому відсутні шкідливі речовини, він добрий для житлових приміщень. Головний недолік – найвища ціна.

При виборі клею на що звернути увагу?

На жаль, багато покупців, які вирішили укласти собі на підлогу паркет або паркетну дошку, неправильно підходять до вибору клею.

Куди варто дивитися, або що потрібно шукати, щоб підібрати правильно клей до свого типу паркетної дошки:

Зручність у роботі – отже, клей добре наноситься шпателем, не має шкідливих випарів і не є токсичним, можна працювати кілька днів (крім двокомпонентного клею, цей клей вступає в реакцію та твердне після змішування двох компонентів через близько 30-40 хв.)

Однорідність складу – після нанесення клей не містить великої кількості бульбашок повітря, які можуть позначитися на якості приклеювання. Клейовий риф не розтікається і тримає форму, таким чином не буде усадки, напруги, просідання в окремих ділянках підлоги, має високу початкову міцність, що важливо для початкової фіксації.

Життєвий цикл клею – дуже важливий показник, не всі клеї однаково добре експлуатуються через 1 рік та через 10 років, втрачають свою еластичність та міцність. В результаті при виборі дешевого клею ви можете зіткнутися з розходженням паркетних швів або паркетної дошки, скрипи підлог, відставання паркету від стяжки.

Екологічні характеристики – також дуже важливий показник, не всі клеї екологічно придатні.

Міцнісні характеристики — також один із найважливіших показників. Паркет, що укладається, паркетна дошка – це дерево, яке набирає та відпускає вологу, розширюється і всихає під різною температурою цілий рік і так протягом близько 5 років (приблизний показник часу усадки та стабілізації паркетної підлоги). Результат: паркетний плашок відірвався і тепер підлога скрипить або шви між паркетом стали дуже великими. Тільки якісний клей може впоратися з подібними проблемами або не допустити їх.

Ми описали основні критерії, які можуть бути зрозумілими рядовому покупцю. Важливо розуміти якість вашої стяжки, а також професійні навички паркетника.

Якщо після цієї статті у Вас залишилися питання щодо вибору клею, звертайтеся до наших менеджерів за телефонами, вказаними на сайті, або за допомогою месенджерів.